foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Moda na polskiW piątek, 23 lutego 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu odbyła się IX edycja „Mody na polski” organizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Inicjatorką tego wydarzenia była prof. Krystyna Bochenek.

Spotkanie rozpoczęło się od piosenki pt. „Oh, freedom” w wykonaniu Oliwii Szybowskiej z zdziesiątkowanych. Organizatorzy imprezy przedstawili najróżniejsze formy i odmiany języka. Zaproszeni goście o tymże języku opowiadali nie tylko słowem, ale też muzyką. Każdej edycji przyświeca hasło przewodnie. W tym roku była to „wolność”, wokół której budować można szereg odniesień historycznych i kulturowych. Usłyszeliśmy recytowane i śpiewane teksty Leonarda Cohena, Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, Jaromira Nohavicy oraz Horsta Bienka. Dobrze spisali się wykonawcy wokalni zespołu: Adam Stryjakiewicz, Damian Tomczyk oraz Dominika Pisarska, jak i niezawodni akompaniatorzy: Paulina Pudlo, Karolina Badura, Lena Piesik oraz Dominika Pisarska. Całość podsumował Paweł Orkisz, który wraz z zespołem stworzył atmosferę i czarował widzów słowem i muzyką.

Podziwiamy naszych szkolnych kolegów, którzy angażują się nie tylko w życie szkoły, ale i kulturalne życie miasta.

P. Przystaś kl. 3p

galeria ZSO12

strona p. Pawła Orkisza

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

TECH braz 2020 mm

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!