Moda na polskiW piątek, 23 lutego 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu odbyła się IX edycja „Mody na polski” organizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Inicjatorką tego wydarzenia była prof. Krystyna Bochenek.

Spotkanie rozpoczęło się od piosenki pt. „Oh, freedom” w wykonaniu Oliwii Szybowskiej z zdziesiątkowanych. Organizatorzy imprezy przedstawili najróżniejsze formy i odmiany języka. Zaproszeni goście o tymże języku opowiadali nie tylko słowem, ale też muzyką. Każdej edycji przyświeca hasło przewodnie. W tym roku była to „wolność”, wokół której budować można szereg odniesień historycznych i kulturowych. Usłyszeliśmy recytowane i śpiewane teksty Leonarda Cohena, Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, Jaromira Nohavicy oraz Horsta Bienka. Dobrze spisali się wykonawcy wokalni zespołu: Adam Stryjakiewicz, Damian Tomczyk oraz Dominika Pisarska, jak i niezawodni akompaniatorzy: Paulina Pudlo, Karolina Badura, Lena Piesik oraz Dominika Pisarska. Całość podsumował Paweł Orkisz, który wraz z zespołem stworzył atmosferę i czarował widzów słowem i muzyką.

Podziwiamy naszych szkolnych kolegów, którzy angażują się nie tylko w życie szkoły, ale i kulturalne życie miasta.

P. Przystaś kl. 3p

galeria ZSO12

strona p. Pawła Orkisza

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!