Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/Śląsk_2.jpg'
There was a problem loading image 'images/Śląsk_2.jpg'

Śląsk 2Jeżeli ciekawi was dziedzictwo Śląska: jego intelektualny i artystyczny dorobek oraz bogata tradycja wielokulturowości, to jednym z obowiązkowych punktów najbliższych wakacji powinna stać się wizyta w Muzeum Śląskim w Katowicach, do którego w piątek (23.01.2018) wybrali się uczniowie klas II i III liceum pod kierunkiem p. W. Kruszelnickiej. Muzeum, dzięki różnorodności wystaw, pozwala na bliższe poznanie osiągnięć przede wszystkim kultury naszego regionu i nie tylko. Jedną z ciekawszych ekspozycji okazała się być  Galeria sztuki polskiej 1800 - 1945, gdzie uczniowie mogli podziwiać dzieła Józefa Chełmońskiego,  Stanisława Wyspiańskiego czy chociażby Piotra Michałowskiego. Prawdziwym "hitem" okazała się być  Żydówka z cytrynami, nazywana po prostu Pomarańczarką  Aleksandra Gierymskiego.  14 metrów pod powierzchnią ziemi dostępne były również inne wystawy, które także wzbudziły niemałe zainteresowanie (m.in. Galeria sztuki polskiej po 1945 roku czy tzw. Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów).Sląsk 1

Muzeum w Katowicach udowadnia nam, że nie samym przemysłem Śląsk żyje. Posiadamy bowiem głębokie pokłady bogactwa kulturowego, na które myślę, warto rzucić okiem.

M. Kycia kl. 3m

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!