U nos w Mikulach20.11.2018 roku w MDK nr 1 odbyła się VII edycja cyklicznego przedsięwzięcia ,,U nos w Mikulach .''Tym razem impreza przebiegała w poważnej atmosferze. Odbywała się pod hasłem 100 – lecia obchodów niepodległości Polski. Stąd już przy wejściu goście otrzymali biało-czerwone kotyliony, które podkreślały podniosłą atmosferę.

Młodzież i dzieci z mikulczyckich placówek wystąpiły w repertuarze stosownym do uroczystości: poezja i scenki z życia Ślązaków mówiące o powrocie Śląska do Ojczyzny. Występom towarzyszyły ciekawie zaaranżowane piosenki powstańcze. Gościem specjalnym imprezy był renomowany chór ,,Rezonans con tutti.'' działający pod dyrekcją Waldemara Gałązki. Chór wykonał pieśni wywodzące się z powstań śląskich oraz utwór oparty na twórczości Karola Wojtyły.

Wypada jeszcze dodać kilka słów o szanownych gościach. Na festyn przybyli p. prezydent Jan Pawluch i inni przedstawiciele władz Zabrza. Zupełną niespodzianką dla wszystkich było wystąpienie popularnego śląskiego twórcy Mirosława Szołtyska znanego z telewizji ,,Katowice.''

Festyn zakończył się poczęstunkiem przygotowanym dla publiczności.

p. Z Zappel

TECH braz 2020 mm