foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

U nos w Mikulach20.11.2018 roku w MDK nr 1 odbyła się VII edycja cyklicznego przedsięwzięcia ,,U nos w Mikulach .''Tym razem impreza przebiegała w poważnej atmosferze. Odbywała się pod hasłem 100 – lecia obchodów niepodległości Polski. Stąd już przy wejściu goście otrzymali biało-czerwone kotyliony, które podkreślały podniosłą atmosferę.

Młodzież i dzieci z mikulczyckich placówek wystąpiły w repertuarze stosownym do uroczystości: poezja i scenki z życia Ślązaków mówiące o powrocie Śląska do Ojczyzny. Występom towarzyszyły ciekawie zaaranżowane piosenki powstańcze. Gościem specjalnym imprezy był renomowany chór ,,Rezonans con tutti.'' działający pod dyrekcją Waldemara Gałązki. Chór wykonał pieśni wywodzące się z powstań śląskich oraz utwór oparty na twórczości Karola Wojtyły.

Wypada jeszcze dodać kilka słów o szanownych gościach. Na festyn przybyli p. prezydent Jan Pawluch i inni przedstawiciele władz Zabrza. Zupełną niespodzianką dla wszystkich było wystąpienie popularnego śląskiego twórcy Mirosława Szołtyska znanego z telewizji ,,Katowice.''

Festyn zakończył się poczęstunkiem przygotowanym dla publiczności.

p. Z Zappel

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

TECH braz 2020 mm

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!