W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku pracy, w Technikum nr 7 w Zespole Szkół nr 10 w roku szkolnym 2019/2020 zostanie wprowadzony nowy zawód - technik programista, który będzie nauczany zarówno w technikum pięcioletnim, jak i czteroletnim.

Dla kogo ten zawód?

Przede wszystkim dla osób lubiących ścisłe przedmioty, wykazujących się analitycznym myśleniem, wytrwale dążących do celu, nie zniechęcających się niepowodzeniami, kreatywnych i poszukujących nowych rozwiązań. Mimo że zawód programisty jest obecnie zdominowany przez mężczyzn to mamy ogromną nadzieję, że kształcenie w tym zawodzie podejmie również wiele dziewcząt.

Czego będzie się uczyć?

Zawód technik programista będzie miał wspólną kwalifikację z technikiem informatykiem:

INF.03. Tworzenie i administrowanie stronami internetowymi oraz bazami danych.

INF.04. Projektowanie, programowanie i testowanie aplikacji.

Przedmioty zawodowe będą podporządkowane projektowaniu stron i programowaniu aplikacji internetowych, projektowaniu i administrowaniu bazami danych, programowaniu aplikacji desktopowych, mobilnych i webowych.

Co dalej?

Absolwent tego zawodu może podjąć dalszą naukę na studiach i/lub podjąć pracę na stanowiskach programisty. Zawód programisty coraz częściej jest wykonywany zdalnie, więc można pogodzić dalszą naukę z pracą, nie tracąc czasu na niepotrzebne dojazdy.

 

p. M. Kupka

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!