foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku pracy, w Technikum nr 7 w Zespole Szkół nr 10 w roku szkolnym 2019/2020 zostanie wprowadzony nowy zawód - technik programista, który będzie nauczany zarówno w technikum pięcioletnim, jak i czteroletnim.

Dla kogo ten zawód?

Przede wszystkim dla osób lubiących ścisłe przedmioty, wykazujących się analitycznym myśleniem, wytrwale dążących do celu, nie zniechęcających się niepowodzeniami, kreatywnych i poszukujących nowych rozwiązań. Mimo że zawód programisty jest obecnie zdominowany przez mężczyzn to mamy ogromną nadzieję, że kształcenie w tym zawodzie podejmie również wiele dziewcząt.

Czego będzie się uczyć?

Zawód technik programista będzie miał wspólną kwalifikację z technikiem informatykiem

INF.03. Tworzenie i administrowanie stronami internetowymi oraz bazami danych.

Drugą nauczaną kwalifikacją będzie

INF.04. Projektowanie, programowanie i testowanie aplikacji.

Przedmioty zawodowe będą podporządkowane projektowaniu stron i programowaniu aplikacji internetowych, projektowaniu i administrowaniu bazami danych, programowaniu aplikacji desktopowych, mobilnych i webowych.

Co dalej?

Absolwent tego zawodu może podjąć dalszą naukę na studiach i/lub podjąć pracę na stanowisku programisty. Zawód programisty coraz częściej jest wykonywany zdalnie, więc można pogodzić dalszą naukę z pracą, nie tracąc czasu na niepotrzebne dojazdy.

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

TECH braz 2020 mm

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!