foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

finalisciDnia 7 marca 2019r. w Instytucie Elektroniki Politechniki Śląskiej odbył się finał drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na najciekawszy projekt z dziedziny elektroniki, automatyki, robotyki oraz informatyki pod hasłem "Elektronika - by żyło się łatwiej".

Do tegorocznej edycji konkursu nadesłano 34 projekty zrealizowane indywidualnie lub w zespołach dwuosobowych.

W konkursie wzięli udział uczniowie z całej Polski, między innymi z Warszawy, Poznania, Bydgoszczy, Gniezna, Radomia, Legnicy, Lublina, Jeleniej Góry, Lubartowa, Jarosławia, Białogardu, Nowego Targu, Tarnowa i wielu innych miast, szczególnie leżących na południu Polski. Komisja konkursowa zakwalifikowała do finału dziesięć projektów, wśród których znalazły się dwa projekty naszych uczniów.finalisci1

Trzecie miejsce zajęli nasi uczniowie z klasy 2b/d: Tomasz Szewczyk oraz Szymon Wojtek - autorzy projektu "Automatyczny system nawadniania z autonomicznym zasobem wody".

Wyróżnienie I stopnia uzyskał uczeń klasy 3b/d Kamil Sochacki za projekt: „EL34 PUSH-PULL AMPLIFIER” (tak po polsku to jest wzmacniacz lampowy).

Najbardziej wartościową nagrodą w konkursie było stypendium Dziekania Wydziału AEiI. Pozostali laureaci otrzymali cenne nagrody rzeczowe fundowane przez firmy SIEMENS, Mentor, KAMAMI oraz Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną.

Gratulujemy!

Opiekun finalistów:

Michał Gabryś

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

TECH braz 2020 mm

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!