foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Czytaj więcej: II miejsce w pływaniu!Dnia 7 listopada w szkole podstawowej nr 1 odbyły się mistrzostwa pływackie w Zabrzu. Wzięły w nim udział cztery uczennice naszej szkoły zajmując grupowo drugie miejsce w sztafecie. Oprócz tego każda z nich odniosła sukces w dyscyplinach indywidualnych: Maja Kapcińska pierwsze miejsce w stylu motylkowym, Aleksandra Błaszczyk trzecie miejsce w stylu grzbietowym, Alicja Kossowska drugie miejsce w kraulu oraz Roksana Zaparty trzecie miejsce w żabce. 
Serdecznie gratulujemy !

M. Makówka (2o)

Szkolny Konkurs Programistyczny

8 października ruszył w naszej szkole Szkolny Konkurs Programistyczny. Celem konkursu jest odnalezienie przyjemności w programowaniu. Planujemy zadania wymagające logicznego myślenia, jednak powinny być wystarczająco łatwe aby osoby początkujące mogły czynnie uczestniczyć w konkursie. Zadania będą wysyłane przez edziennik. Pierwsze zadanie zostało wysłane i otrzymaliśmy już pierwsze rozwiązania. Proszę pamiętać,…

Read more: Szkolny Konkurs Programistyczny

Krystian Kowalski z klasy 2o został laureatem konkursu na wiersz w ramach XVI edycji Antologii Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej  pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Zabrza. 

Uroczystość rozdania nagród, wręczenia tomiku poezji wraz z Poetyckim Wernisażem odbędzie się 10 XII 2019r.( wtorek) o godz.10.00 w Miejskim Ośrodku Kultury. 

Serdecznie gratulujemy laureatowi i opiekunowi p. B. Wyrzykowskiej-Piesik.

Read more: Krystian Kowalski laureatem XVI edycji Antologii Poezji dziecięcej i młodzieżowej!

Czytaj więcej: Grupa dziennikarska na FDW!Jak co roku grupa dziennikarska uczestniczyła w Festiwalu Dramaturgii Współczesnej: oglądała przedstawienia, uczestniczyła w dyskusjach pospektaklowych, a przede wszystkim tworzyła recenzje, nagrywała wywiady z aktorami i uczestniczyła w rozmowach z widzami. Wszyscy bardzo dobrze wykonali powierzone im zadania, z dużą starannością i precyzją, z ciekawym pomysłem.

To był bardzo owocny tydzień! Dziękuję za zaangażowanie i oryginalnośc!

p. B. Wyrzykowska-Piesik

strona Teatru Nowego

strona Pokładów Kultury

Read more: Grupa dziennikarska na FDW!

Czytaj więcej: 10Kurtyna uczestniczy w FDW!Jak co roku nasza szkolna grupa teatralna angażuje się w Festiwal Dramaturgii Współczesnej. Tym razem zamiast bajki czytanej wystawi dramat czytany w ramach imprez towarzyszących festiwalowi. Będzie to "Nasza klasa" Tadeusza Słobodzianka. Sztuka porusza trudne sprawy stosunków polsko-żydowskich, braku tolerancji, zagrożenia II wojny światowej.  

Zapraszamy 17.10.2019 o godz. 16:00 do Kina Roma.

strona Teatru Nowego

Read more: 10Kurtyna uczestniczy w FDW!

Aleksandra Pacan (1m) otrzymała wyróżnienie w Konkursie Plastyczno - Technicznym ,,Doniczka z surowców wtórnych", którego organizatorem był FCC Polska Sp. z o. o. i Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu. Celem konkursu stała się promocja idei ponownego wykorzystania surowców oraz zachowań proekologicznych. Przedsięwzięcie ma na celu rozwijanie kreatywnego myślenia w aspekcie recyklingu.

Gratulujemy Oli i opiekunowi p. I. Bacz.

Read more: Wyróżnienie w konkursie plastyczno-technicznym!

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

RODO

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!