foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

„Programowaniem otwieramy nowe horyzonty” to innowacja, która miała swój początek 1 września 2016 roku w pierwszych klasach gimnazjum. U jej podstaw leży szerokie zainteresowanie uczniów informatyką. Już podczas rekrutacji mieli szansę określenia swoich zainteresowań i większość pierwszoklasistów wybrała zajęcia komputerowe.

Innowacja zbiega się również z pilotażem wprowadzania programowania dla uczniów na każdym szczeblu edukacji, w którym ZS10 bierze udział właśnie poprzez realizację tego typu zajęć. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie https://programowanie.men.gov.pl/

Do prowadzenia zajęć zostali poproszeni m.in. nauczyciele technikum, którzy na co dzień prowadzą lekcje programowania dla starszych uczniów. Nasi gimnazjaliści mają szansę poznać podstawy programowania w języku Scratch, a następnie C++, programują również  roboty Lego Mindstorms. 

 

Programowanie wspomaga kształcenie takich umiejętności, jak: logiczne myślenie, precyzyjne prezentowanie myśli i pomysłów; sprzyja dobrej organizacji pracy, buduje kompetencje potrzebne do pracy zespołowej i efektywnej realizacji projektów. W warunkach szybko zmieniającej się technologii te umiejętności są ponadczasowe, trwalsze niż jakiekolwiek środowisko programowania czy aplikacje. Umiejętności nabyte podczas programowania są przydatne na zajęciach z innych przedmiotów, jak i później w pracy w różnych zawodach, niekoniecznie informatycznych. Umożliwiają przejście z pozycji cyfrowego konsumenta na pozycję cyfrowego twórcy oraz przyjęcie roli osoby władającej technologią, a nie tylko korzystającej z niej.

 

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

TECH braz 2020 mm

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!