VII Liceum Ogólnokształcące

Klasa Przyrodnicza

Co proponujemy w klasie o profilu przyrodniczym?

Oprócz nauki przedmiotów ogólnokształcących oferujemy naukę języka angielskiego i biologii na poziomie rozszerzonym.

Ponadto, do wyboru proponujemy naukę języka włoskiego, niemieckiego lub hiszpańskiego w zwiększonej ilości godzin.

Liceum, a co po tym?

Profil przyrodniczy umożliwi Ci kontynuację nauki na wielu kierunkach studiów m.in. architektura krajobrazu, biologia, biotechnologia, inżynieria środowiska, dietetyka, kosmetologia, fizjoterapeuta, gospodarka przestrzenna, ochrona środowiska lub znalezienie atrakcyjnej pracy w tych sektorach

Dlaczego warto wybrać profil przyrodniczy?

Najciekawszą formą nauki jest poznawanie przez doświadczenie. W ramach zajęć przeprowadzane będą eksperymenty, które pozwolą lepiej zrozumieć przyrodę i procesy w niej zachodzące. W zgłębianiu świata fauny i flory pomogą Ci zajęcia warsztatowe i tematyczne. Odbywać się będą zajęcia terenowe oraz wycieczki do miejsc zarówno bliższych, jak i dalszych….a kto nie lubi podróżować?!

Mając na uwadze, że w obecnym świecie należy kłaść nacisk na płynne posługiwanie się drugim językiem obcym, zachęcamy Cię do nauki języków obcych, która odbywa się w grupach międzyoddziałowych, w zależności od poziomu zaawansowania oraz zgodnie z Twoim wyborem zadeklarowanym przy rekrutacji. Staramy się dostosowywać tematykę zajęć do Twoich potrzeb i uczymy języka w biznesie oraz proponujemy zajęcia z dietetyki.

Klasa Sportowa

Klasa sportowa w ZS10

W VII Liceum Ogólnokształcącym uczą się młodzi piłkarze Górnika Zabrze. Klasa jest tworzona pod patronatem klubu (więcej informacji na stronie klubu gornikzabrze.pl).

W cyklu kształcenia obowiązuje nauka przedmiotów ogólnokształcących, oraz m.in, rozszerzenie z języka angielskiego. Będziemy dla Ciebie prowadzić także dodatkowe zajęcia sportowe w ramach zajęć prowadzonych przez trenerów Górnika Zabrze.

Nabory do klasy sportowej:
- Pierwszy termin - 7 czerwca 2022, 17:30
- Drugi termin - 21 czerwca 2022, 17:30

Górnik Zabrze

FB: Akademia Górnika Zabrze

FB: Górnik Zabrze SSA

Klasa Turystyczna

Co proponujemy w klasie o profilu turystycznym?

Oprócz nauki przedmiotów ogólnokształcących oferujemy naukę języka angielskiego i geografii na poziomie rozszerzonym.

Ponadto do wyboru proponujemy naukę języka włoskiego, niemieckiego lub hiszpańskiego w zwiększonej ilości godzin.

Liceum, a co po tym?

Profil turystyczny umożliwi Ci kontynuację nauki na wielu kierunkach studiów m.in. administracji, archeologii, bezpieczeństwie narodowym, ekonomii, geografii, socjologii, transporcie, turystyce, rekreacji lub znalezienie atrakcyjnej pracy w tych sektorach

Dlaczego warto wybrać profil turystyczny?

Podróże kształcą, a przy okazji są takie ekscytujące! Planujemy dla Ciebie wycieczki w ramach Szlaku Zabytków Techniki, lekcje muzealne oraz wycieczki zagraniczne, w czasie których doskonalimy warsztat językowy. W tym roku już jesienią możesz razem z nami wybrać się do Berlina!

Zachęcamy Cię do nauki języków obcych, która odbywa się w grupach międzyoddziałowych, w zależności od poziomu zaawansowania oraz zgodnie z Twoim wyborem zadeklarowanym przy rekrutacji.Staramy się dostosowywać tematykę zajęć do Twoich potrzeb i uczymy języka w biznesie oraz proponujemy turystyki.