foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Deklaracja dostępności

Czytaj więcej: Dzieci dzieciom!5 grudnia rozpoczęliśmy pierwszy w tym roku cykl spotkań pt. Dzieci dzieciom, podczas których grupy teatralne klasy 5 i 6 prezentowały swoją dwumiesięczną pracę wykonaną na zajęciach kółka teatralnego.  Występowały przed swoimi młodszymi kolegami z klas I - III naszej szkoły.

Czytaj więcej: Dzieci dzieciom!

Etiudy na podstawie wierszy Jana Brzechwy pt. "Pali się!" i "Sum" okazały się dobrym wyborem, chociaż bardzo trudnym. Najmłodsze dzieci dobrze się bawiły, bo gromkimi brawami nagrodziły swoich starszych kolegów i nie chciały wychodzic z sali.

Wszyscy młodzi artyści się pięknie zaprezentowali, zostawiając tremę w szatni. Przede wszystkim zdali egzamin z pracy zespołowej, która jest najtrudniejszym elementem.Czytaj więcej: Dzieci dzieciom!

Gratuluję!

Czytaj więcej: Wyróżnienia w konkursie plastycznym!Nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej promującej zdrowy styl życia pt. "Zachowaj trzeźwy umysł". W 18 edycji projektu trzy uczennice kl. IIB: Jadwiga Gurdek, Jagoda Kicman, Maja Lewandowska otrzymały wyróżnienia za prace plastyczne w konkursie "Ja za 20 lat".

22.11.19 r. podczas podsumowania kampanii w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu, zostały uroczyście nagrodzone dyplomami i książkami. 

Gratulacje dziewczyny.

p. B. Biernat-Wąż

Read more: Wyróżnienia w konkursie plastycznym!

Czytaj więcej: Poczytajmy razem...Dzieci z grupy pierwszej świetlicy (klasy pierwsze) biorą udział w projekcie realizowanym we współpracy z Miejską Biblioteką w Mikulczycach. Celem przedsięwzięcia jest zachęcanie uczniów do czytania książek.

W listopadzie na zajęciach świetlicowych czytaliśmy "Kocie kłopoty grzecznego psa" autorstwa Wojciecha Cesarza i Katarzyny Terechowicz. Na spotkaniu z Panią Dagmarą - bibliotekarką z Miejskiej Biblioteki Publicznej - omawialiśmy przygody Wintera. Na zajęciach dzieci zrobiły również swoje psy.

p. Daria Bąkowska

Read more: Poczytajmy razem...

Czytaj więcej: Sylwetki świętych...Tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych w naszej szkole miał miejsce Apel o świętości. Uczniowie klas I - IV przebrani za znanych świętych ukazali ich sylwetki oraz krótkie życiorysy. Wśród świętych nie zabrakło m. in. św. Franciszka, św. Teresy z Kalkuty, św. Jadwigi i innych.

Apel zakończył się wspólnym śpiewem.

p. B. Foks

Read more: Sylwetki świętych...

Konkurs kulinarno-językowy

Pod koniec października uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie kulinarno - językowym „Koch mir was!” czyli „Ugotuj mi coś!”, organizowanym w ramach projektu "Deutsch Plus". Zadanie polegało na przygotowaniu w maksymalnie trzyosobowych zespołach wybranego przez siebie dania, wykonaniu zdjęcia oraz zaprojektowaniu strony książki kucharskiej z przepisem z kuchni niemieckiej w…

Read more: Konkurs kulinarno-językowy "Koch mir was!"

Czytaj więcej: Zdrowe śniadanie...W piątek 8 listopada uczniowie klasy I – III  robili zdrowe śniadanie. Dzieci przyniosły do szkoły potrzebne produkty i w grupach przygotowywały smaczne, pełne witamin kanapki, sałatki. Praca przyniosła wszystkim wiele radości. Dzieci przekonały się, że najlepiej smakuje śniadanie wykonane własnoręcznie. Wiedzą, jakie korzyści wynikają ze spożywania drugiego śniadania. Zajęcia były “bardzo smaczne”.

p. A. Matusiak

 

Read more: Zdrowe śniadanie...

Kodowanie na dywanie klasy IB!
Uczniowie klasy 1B na swoich zajęciach kontynuują przygodę z kodowaniem w ramach Ogólnopolskiego Programu – Uczymy Dzieci Programować.  Wykorzystują maty i kubeczki w 13 kolorach do kodowania, a także matę wirtualną. Mata świetnie sprawdza się podczas wprowadzania elementów programowania do zajęć dydaktycznych, jest również idealną pomocą w edukacji matematycznej, przyrodniczej…

Read more: Kodowanie na dywanie klasy IB!

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

RODO

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!