foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Deklaracja dostępności

Czytaj więcej: Akcja 18 grudnia, w ramach akcji „Dzieci Dzieciom” młodsza grupa teatralna wystąpiła przed wychowankami przedszkola numer 35 w Zabrzu. Pod czujnym okiem Pani Beaty Wyrzykowskiej- Piesik nasi piątoklasiści i szóstoklasiści wystawili wiersze Jana Brzechwy: „Pali się!” oraz „Sum”. Wspaniała gra aktorska zachwyciła publiczność. 

Młodym artystom serdecznie gratulujemy !

M. Makówka kl. 2o

Read more: Akcja "Dzieci dzieciom"!

Dzieci dzieciom!

5 grudnia rozpoczęliśmy pierwszy w tym roku cykl spotkań pt. Dzieci dzieciom, podczas których grupy teatralne klasy 5 i 6 prezentowały swoją dwumiesięczną pracę wykonaną na zajęciach kółka teatralnego.  Występowały przed swoimi młodszymi kolegami z klas I - III naszej szkoły.

Etiudy na podstawie wierszy Jana Brzechwy pt. "Pali się!"…

Read more: Dzieci dzieciom!

Czytaj więcej: Wyróżnienia w konkursie plastycznym!Nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej promującej zdrowy styl życia pt. "Zachowaj trzeźwy umysł". W 18 edycji projektu trzy uczennice kl. IIB: Jadwiga Gurdek, Jagoda Kicman, Maja Lewandowska otrzymały wyróżnienia za prace plastyczne w konkursie "Ja za 20 lat".

22.11.19 r. podczas podsumowania kampanii w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu, zostały uroczyście nagrodzone dyplomami i książkami. 

Gratulacje dziewczyny.

p. B. Biernat-Wąż

Read more: Wyróżnienia w konkursie plastycznym!

Czytaj więcej: Poczytajmy razem...Dzieci z grupy pierwszej świetlicy (klasy pierwsze) biorą udział w projekcie realizowanym we współpracy z Miejską Biblioteką w Mikulczycach. Celem przedsięwzięcia jest zachęcanie uczniów do czytania książek.

W listopadzie na zajęciach świetlicowych czytaliśmy "Kocie kłopoty grzecznego psa" autorstwa Wojciecha Cesarza i Katarzyny Terechowicz. Na spotkaniu z Panią Dagmarą - bibliotekarką z Miejskiej Biblioteki Publicznej - omawialiśmy przygody Wintera. Na zajęciach dzieci zrobiły również swoje psy.

p. Daria Bąkowska

Read more: Poczytajmy razem...

Czytaj więcej: Sylwetki świętych...Tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych w naszej szkole miał miejsce Apel o świętości. Uczniowie klas I - IV przebrani za znanych świętych ukazali ich sylwetki oraz krótkie życiorysy. Wśród świętych nie zabrakło m. in. św. Franciszka, św. Teresy z Kalkuty, św. Jadwigi i innych.

Apel zakończył się wspólnym śpiewem.

p. B. Foks

Read more: Sylwetki świętych...

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

RODO

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!