foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

3Nowe pokolenie artystów rozwija się w szybkim tempie. W czasie czwartkowych lekcji świeża, jeszcze bezimienna grupka uczniów szkoły podstawowej przedstawiała wiersz Jana Brzechwy pt.: „Włos". Czwartoklasiści niejednokrotnie zademonstrowali rezultat swojej ciężkiej pracy, dzieląc się nim z kolegami i koleżankami klas młodszych. Widzowie mieli też szansę zobaczyć króciutkie wiersze wyrecytowane przez uczniów klasy drugiej. 1

Spektakl, choć niedługi, został pierwszorzędnie zagrany. Przewodnikiem po historyjce była narratorka, rozpoczynająca swój monolog - a zarazem widowisko - w akompaniamencie muzyki. To ona nadała bieg, rozwój fabuły. Nie zabrakło także zabawnych wstawek. Komizm postaci, jaki został ukazany dzięki aktorom, rozbawił młodszych kolegów, rodziców oraz nauczycieli. Z kolei pokazy milusińskich drugoklasistów były śląską interpretacją wierszy "Leń" Jana Brzechwy oraz "Paweł i Gaweł" Aleksandra Fredry. Młode recytatorki współgrały z grą aktorską swoich rówieśników. A wszystko to zostało otoczone przyjazną i dziecięcą atmosferą.

Mile spędzony czas odsłonił widzom wiele talentów czekających na polską scenę teatralną. Pod przewodnictwem instruktora polonistki, Beaty Wyrzykowskiej-Piesik, milusińscy udowodnili, że nie liczy się długość występu, ale dopracowana jakość. Na szczęście, nasi młodsi przyjaciele nie spoczywają na laurach i wkrótce będziemy świadkami nowego dzieła.

A. Musiał kl. 3m

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

TECH braz 2020 mm

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!