20201023 103822W dniach 10-25 października 2020 r. w naszej szkole miało miejsce wydarzenie pod nazwą „Bawimy się w kodowanie – Zakodowana jesień”. Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach udziału w Code Week  -  Europejskim Tygodniu Kodowania.

Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Jej celem jest popularyzacja i promocja nauki kodowania  i  programowania wśród dzieci.

W zajęciach wzięli udział nasi uczniowie z klas 1-3 szkoły podstawowej, którzy chętnie uczestniczyli w tym wydarzeniu. Ponadto za zaangażowanie szkoła otrzymała CERTYFIKAT potwierdzający udział w Code Week.

p A. Matusiak

TECH braz 2020 mm