zdjęcie Kicaj zdrowoNasza szkoła w tym roku uczestniczyła w miejskim programie profilaktyczno- edukacyjnym dla uczniów klas I- III zabrzańskich szkół podstawowych „KICAJ ZDROWO”. Tematem tegorocznej edycji była „Profilaktyka bullyingu w Internecie”. Program przebiegał pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zabrze i Dyrektora Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Katowicach.

Celem programu było wykształcenie u dzieci bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu. Uczniowie zostali zapoznani z różnymi formami zagrożeń, takimi jak: cyberprzemoc, kontakty z osobami poznanymi w Internecie, nadmierne korzystanie z komputera i Internetu. Ponadto uczniowie z klas 1-3 oglądali bajki i filmy edukacyjne związane z bezpieczeństwem w Internecie: "Ovce w sieci", "3 2 1 Internet", "Sieciaki", wzięli udział w Tygodniu Kodowania oraz w szkolnym konkursie plastycznym "Jestem bezpieczny w Sieci'.

p. A. Matusiak

TECH braz 2020 mm