foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Czytaj więcej: Młodsza grupa w Teatrze Śląskim!Młodsza grupa aktorska uczestniczyła w sobotę (8.02.2020) w egzaminie otwartym studentów III roku Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego. Wybraliśmy się na spektakl o "Niesamowitych przygodach szalonych skarpetek". Było wiele emocji, a młodzi aktorzy z naszej szkoły zakochali się w teatrze i jego świecie.
 
Było magicznie. Dziękujemy Teatrowi Śląskiemu za zaproszenie.
Bo teatr to ludzie...

Teatr, instytucja, która niegdyś zrzeszała ludzi i artystów, funkcjonowała jako świątynia uczuć i emocji. Obecnie - całkowicie zmieniła swoje realia, została przeniesiona do Internetu i tym samym pozbawiona swojego fundamentu - widzów. Kultura niemal całkowicie została odizolowana i odcięta od swoich odbiorców, a aktorzy stanęli przed wyzwaniem gry ''do obiektywu''.…

Read more: Bo teatr to ludzie...

Czytaj więcej: TVP Katowice o naszych teatrach!Nasza działalność teatralna została po raz kolejny dostrzeżona i doceniona, co niezmiennie nas cieszy. Tym razem pani Beata Wyrzykowska - Piesik, która koordynuje nasze szkolne grupy teatralne oraz Krystian Kowalski, nasz maturzysta, aktor, dziennikarz i lektor, czyli człowiek stu talentów, byli gośćmi Telewizji Katowice.
Zapraszamy do obejrzenia.
p. Anna Zwolińska

Read more: TVP Katowice o naszych teatrach!

Czytaj więcej: Zaczęliśmy sezon z FDW!16 października w kinie Roma 10Kurtyna przedstawiła trudny dramat T. Słobodzianka pt. "Nasza klasa" poruszający problemy stosunków polsko-żydowskich w XX wieku. Wszystko miało miejsce w ramach imprez towarzyszących XIX Festiwalowi Dramaturgii Współczesnej. Grupa teatralna stanęła na wysokości zadania, poradziła sobie z trudnym repertuarem, a przy tym wzruszyła publicznośc nawet do łez. 

Gratulujemy!

Read more: Zaczęliśmy sezon z FDW!

10Kurtyna podsumowała trzy lata swojej działalności!

W Sali Kameralnej MOKu 10 czerwca 2019 roku nasza szkolna grupa teatralna podsumowła trzy lata pracy, która zaowocowała licznymi sukcesami, a przede wszytskim przyjaźniami i pasją do teatru.

Spektakl "Zakurzona Królewna" Piotra Rowickiego pokazuje wyimaginowany świat, gdzie lalki budzą się do życia po 20 latach i każda z nich opowiada…

Read more: 10Kurtyna podsumowała trzy lata swojej działalności!

Czytaj więcej: II miejsce w Miedźnej!10Kurtyna uczestniczyła w XXII Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Miedźnej. W tym roku pokazały trwały dwa dni i wzięło w nich udział 18 grup tetralnych z m.in.: Tychów, Pszczyny, Sosnowca, Katowic i Zabrza. Nasza grupa tetralna zajęła II miejsce z czego się bardzo cieszymy. Dodatkowo Zuzia Gajdzik otrzymała nagrodę aktorską.

Jesteśmy z Was dumni.

Read more: II miejsce w Miedźnej!

Czytaj więcej: Mamy Srebrną Maskę!Zespół teatralny 10Kurtyna otrzymał Srebrną Maskę na 65. Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej im. N. Kroczka. Jesteśmy dumni z naszych młodych artystów, którzy już trzeci raz z rzędu wracają z festiwalu docenieni. 

Brawo! Oby tak dalej!

Read more: Mamy Srebrną Maskę!

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

TECH braz 2020 mm

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!