foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

dramaty czytaneJuż drugi raz z rzędy czynnie włączamy się w XVII Festiwal Dramaturgii Współczesnej. 

Nasza grupa teatralna 10Kurtyna w ramach imprez towarzyszących wystąpi:

w czwartek - 19 października o godz. 16:00 z dramatem czytanym pt. "Droga śliska od traw. Jak to diabeł wsią się przeszedł" w Piwnicy Rysia

w poniedziałek i piątek - 16 i 20 października z bajką czytaną pt. "A niech to Gęś kopnie" w mikulczyckich przedszkolach!

W dniach 14-22 października odbędzie się XVII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość Przedstawiona."  Organizatorami imprezy są Miasto Zabrze i zabrzański Teatr Nowy. Festiwal skupiać się będzie na realizacji i interpretacji dramatu (zarówno polskiego jak i zagranicznego) powstałego po roku 1989, który stara się spełniać szekspirowski postulat "bycia lustrem rzeczywistości" i pokazywać człowieka w szerokim kontekście socjologicznym, obyczajowym, politycznym i religijnym. Repertuar jest różnorodny i ciekawy, każdy więc powinien znaleźć coś dla siebie. 10 października o godzinie 16.00 odbyła się konferencja prasowa dotycząca organizacji całego przedwsięzięcia, w którym brała udział delegacja młodych dziennikarzy z naszej szkoły. Będą oni mieli okazje pisać dla gazety "Teatralnik". Gazeta ta zajmuje się opisywaniem wydarzeń związanych z festiwalem. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią, co przybliży was do tematyki tego wydarzenia. Warto również wspomnieć, że sztuki będzie wystawiać grupa teatralna 10Kurtyna, która pracuje pod czujnym okiem Pani Beaty Wyrzykowskiej - Piesik. W tym roku przedstawiają bajkę czytaną "Niech mnie gęś kopnie" i dramat czytany "Droga śliska od traw". Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a po więcej informacji odsyłamy na stronę Teatru Nowego w Zabrzu i do sali 104.

M. Kycia i M. Żurek

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

TECH braz 2020 mm

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!