Uczniowie ZS10 na Politechnice Śląskiej

15 października odbyła się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach konferencja podsumowująca III edycję Projektu Politechnika, którego popularność wśród młodzieży szkolnej i nauczycieli stale rośnie. Podczas konferencji zaprezentowano wszystkie prace badawcze w formie posterów, a zespół ekspertów nagrodził wyróżniające się projekty.

Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły.

Projekt Tadeusza Fengera, Patryka Kozaczkiewicza (5P) oraz Bartłomieja Ślusarza (3P) „Nowatorski sposób pobierania próbek wody za pomocą drona” został wyróżniony jako jeden z sześciu najlepszych projektów! 🏆

Natomiast drugi nasz projekt autorstwa Oliviera Grzegorczyka i Franciszka Kięczkowskiego (5 E/I), pt. „Robot edukacyjny z interaktywnym modułem segregacji śmieci” znalazł się wśród trzech projektów wyróznionych w ramach EURECA-PRO, jako projekt szczególnie zaangażowany w tematykę zrównoważonej produkcji i konsumpcji. 🏆

Opiekunem zespołów z ramienia Politechniki Śląskiej jest dr hab. inż. Roman Czyba, prof. PŚ, a szkolnymi opiekunami są mgr inż. Michał Gabryś i mgr inż. Sławomir Nadolski.

Członkowie wyróżnionych zespołów, w przypadku, gdy staną się studentami Politechniki Śląskiej, otrzymają stypendium w wysokości 700 zł miesięcznie w pierwszym roku studiów.

Ogromnie gratulujemy!!! 🤩🏆🤩